Yazın En Etkili Klimalar

Yazın-en-etkili-klima

Sıcak havalardan bunaldığımız yaz ayların da şüphesiz en iyi dostumuz klimalar oluyor. Ancak bir tek yaz aylarının değil günümüz teknolojisinin gelişmesi ile artık dört mevsim klimalar dostumuz oluyor. Elektrik ile çalışan klimalar oldukça basit olan kurulumlar ile de kış aylarının da vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Hal böyle olunca klima markaları her mevsim de tüketiciler için fırsatlar sunmaktadır. Yazın en etkili klimalar ise tercih edilmesi yönünden tabi ki önem arz eder. Kişilerin ihtiyaç türlerine göre şekillenen klimaları gelin bir de birlikte inceleyelim.

Yazın en etkili klima
Yazın en etkili klima

Samsung Wind- Free Kliması

SamsungWind- Free kliması konforlu bir serinlik sağlamaktadır. Rahatsız edici bir rüzgarda oluşturmamaktadır. 21 bin mikro hava deliği bulunan klima da böylelikle serin hava dağıtılmaktadır. SamsungWind- Free ilk önce bulunulan ortamı normal soğutma modu ile soğutmaktadır. Daha sonrasın da ise bulunulan ortamı dileğiniz sıcaklık seviyesine ulaştırır ve otomatik bir şekilde de Wind- FreeRüzgârsız Serinlik Modu’na geçiş sağlamaktadır. Yazın en etkili klimalar arasında olmasının nedeni hızlı soğutma sistemleri ile birlikte kıyaslama yapıldığın da bu sistemin enerji tüketimini  % 72 oranın da düşürmüş olduğu görülmektedir.

Beko Mirrorlonizer+ Inverter Kliması

Beko’ nun A+++ sıfında bulunan kliması linozer+ özelliği ile bulunulan ortamda ki havayı temizlemektedir. 3M filtresi ile yıkabilen toz filtresi ile de mikroskobik partikülleri bünyesine hapsetmektedir. Ayrıca lonizer+ otomatik temizleme özelliği ile de bu klimanın kendi kendini temizleme özelliği de bulunmaktadır. Klimanın sessiz mod ile çalışma özelliği de bulunur. Enerji kontrol özelliğinin bulunması ile de tek bir tuş ile bulunulan ortamda ki mevcut sayıya göre enerji tüketmektedir. Akıllı çalışma özelliği ile de dijital göstergesi bulunmaktadır. Hızlı soğutma ve ısıtma özelliği bulunan klima 24 saat şeklinde de programlanabilmektedir.

Mitsubishi SRK71ZM- SKliması

Mitsubishi klima sektörün de adı bir hayli duyulan bir marka olarak karşımıza çıkmaktadır. Kapasitesi ve enerji bakımından oldukça iddialıdır. Mitsubishi SRK71ZM- S kliması duvar tipindedir. İstenilen bütün özellikleri de bünyesinde bulundurmaktadır. Yaşam alanında bulunan hava sirkülasyonunu sağlamanın yanın da iklimlendirme ile çok daha sağlıklı bir şekilde nefes alınmasına yardımcı olmaktadır. Inverter klimalar sabit bir hızla çalışmakta olanlara nazaran performansı ve enerji tüketimi bakımından kullanıcılar için daha avantajlı bir durumdadır. Missubishi SRK71ZAM-S kliması da bu özellikleri güzel bir şekilde sunmaktadır. Düşük moddan yüksek moda geçiş hızı da problemsiz bir şekildedir. 24.000 BTU kapasitesi de bulunmaktadır. Ayrıca sessizlik bakımından da oldukça iddialı bir klimadır.

Daikin Tegora FTXB60B Kliması

Yaz aylarında serinletmek, kış ayların da ise ısıtmak için uygun bir klimadır. Yazın en etkili klimalar arasında olmasının nedeni soğutma kapasitesine baktığımız zaman 21.300 BTU’ dur. Klima noktasında uzman olan Daikin markasının Tegora FTXB60B modeli ayarlanabilen sıcaklığı ile fan devrini otomatik bir şekilde seçmektedir. Bulunulan ortamı yaklaşık 20 dakika gibi bir süre ile istenilen sıcaklığa ya da serinliğe getirmektedir. Inverter teknolojisi ile hangi zamanlar da çalışması gerektiğini bilmektedir. Bekleme yani stand-bymodunda % 80’ e kadar enerji tasarrufu yapabilmektedir. En önemli özelliği ise 20 dakika gibi bir süreden fazla insan hareketi algılamadığı noktada ekonomik bekleme moduna geçiş sağlamaktadır.

Samsung AR5600 Kliması

Samsung AR5600 kliması hızlı soğutma sevenlerin tam olarak aramış olduğu bir klimadır. Hızlı soğutma modu ile bulunulan ortamı kısa bir süre içinde istenilen serinliğe ulaştırmaktadır. Klima da yer alan pratik modlar ile serinlemek istediğiniz de üşüme gibi bir durumunuz olmayacaktır. Üçgen bir şekilde tasarlanmış olması ile daha fazla havayı içine çekebilmektedir. Açısı ve genişliğine ilave olarak V şeklinde bulunan kanatları ile büyük fanı yardımıyla bulunulan ortamda ki hava çok daha hızlı bir şekilde soğutulmaktadır. Böylelikle de bulunulan ortamda serin hava her bir köşeye ulaşım sağlamaktadır. Solo kullanıcı modu ile de enerji tasarrufunu yerine getirir. Bu mod ile kompresör kapasitesini çok daha az bir şekilde kullanmış oluyor. Böylelikle de enerji tüketimi düşürülmüş oluyor.

Bir önceki yazımız olan En İyi Klima Markaları başlıklı makalemizde 2020 en iyi klima, en iyi klima ve klima hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksim Masaj | Bakirkoy Spa | Bakirkoy Masaj |