Lavabo Tıkanıklık Açma

Lavabo Tıkanıklık Açma

Lavabo Tıkanıklık Açma
Lavabo tıkanıklık açma için çeşitli nedenlerle lavaboların tıkanmasından kaynaklı olarak başvurulan yöntemlerdendir. Lavaboların tıkanma sebepleri; ıslak mendil atıldığında, poşetlerle ya da temizlik bezlerinin atılması sebepleri ile yabancı cisimlerden dolayı, çimentodan ve evsel atıklardan kaynaklı olarak tıkanır. Tıkanıklık oluştuğunda tellerle ya da kimyasal yöntemlerle açma yöntemleri denenebilir. Bunun yanı sıra sirke ya da kostik gibi ürünler de tıkanıklık açma da kullanılır fakat bu tür ürünler hem geçici olacak çözümler niteliğindedir hem de ciltte yanma yapabilir. Lavaboların yanı sıra tıkanan bir diğer alan tuvaletlerdir ve logar açma yöntemlerine başvurmak gerekebilir. Tuvalet tıkanmalarında giderlerin atığı yavaş yavaş gidebilir bu gibi belirtiler var ise tıkanıklıkları pompadan yardım alarak baskı yöntemi ile açma denenebilir. Tıkanma hala sürüyor ise robotlu tıkanıklık açma yöntemlerinden yararlanılabilir.
Lavaboların Tıkanma Nedeni Nedir?
Lavabo tıkanıklık açma tekniklerinde en çok lavabonun ne sebeple tıkandığı çok önemlidir. Lavabolar en çok yemeklerin yağlı artıkları nedeni ile tıkanır. Ayrıca mutfak lavabolarında ki tıkanıklıklar da çayların çöplerinden kaynaklı olabilir. Banyo lavabolarının tıkanma sebepleri ise saç ya da kıllardan kaynaklıdır. Bütün bunların yanı sıra logarla da ki tıkanmalar da logar açma için ustalar hatalı işlemler yapabilir. Bu hatalı işlemler sonucunda ise lavabolar da tıkanmalar görülebilir. Usta hatalarından kaynaklanan lavabo tıkanmalarında robotlu tıkanıklık açma tekniklerinden yararlanılabilir. Bütün bunların yanı sıra boya, alçı ya da kireç gibi ürünlerin dökülmesi ile de lavabolar tıkanabilir. Lavabolar da ki yavaş giden su nedeni ile tıkanmalar görülür ve bu tıkanmalar da ki en büyük belirtidir.
Lavabo Tıkanıklıkları Nasıl Açılır?
Lavabo tıkanıklık açma tekniklerini evde ki eski yöntemlerle sağlamak mümkün değildir. Lavaboların tıkanma nedeni logar tıkanmasından kaynaklı ise logar açma tekniklerinden yararlanmak gerekebilir. Logar açmak için su tesisatçıları ya da belediye su görevlilerinden yardım almak gerekebilir. Logardan kaynaklı lavabo tıkanmaları mahalli bir sorundur ve robotlu tıkanıklık açma tekniklerine ihtiyaç duyulur. Bu nedenle evde uygulanan teknikler geçici teknikler olacağından işin ehli uzmanlardan yardım almak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Pendik Klima Servisi başlıklı makalemizde Pendik klima servis ve Pendik klima servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir