Klimacı

Anadolu Yakası Klima Yetkili Servisi

Klimacı görevi üstlenen deneyimli bir firma arıyorsanız, çok yakın zamanda tecrübe ettiğim ve servis hizmetinden son derece memnun kaldığım bir firmayı önermek isterim: Anadolu Yakası Klima Servisi! Günümüzde artık hemen hemen her evde ve her işyerinde farklı model ve markalarda klimalar kullanılıyor. Yeni evler ya da eski evler diye farketmeden pek çok evde klimalar baş köşeye geçiyor. Bizim de evimizde, özellikle de yazın sıcaklarında sık sık kullandığımız klima cihazımız var ve hiçbir sorun çıkarmasa da belli periyotlarda bakıma ihtiyaç duyuyor. Biz de keşfettiğimiz bu donanımlı firma ile yol alıyoruz ve cihazımızdan bu sayede çok yüksek bir performans alabiliyoruz.

Peki klimacı firmalar tarafından klima bakım işlemleri ne zaman yapılır? Hangi aralıklarla bakım yaptırmak gerekiyor? Tüm bu sorularınıza, firma ile cevap bulabiliyorsunuz. Ben de deneyimlediğim hizmet sonrasında öğrendiklerimi size aktaracağım. Elbette cihazınızın bakım zamanı geldiyse firma ile detaylı bir görüşme yapmanız, işinizi kolaylaştıracak ve süreci de başlatacaktır. Servis bakım hizmeti veren markanın mevsim bakımları, filtre bakımları, motor ve iç haznenin bakımları gibi her ayrıntı üzerine çalıştığını da söyleyebilirim. Bu noktada gerekli kontrolleri sağlıyorlar ve ünitelerin iç-dış temizliklerini, klimanın gaz dolumunu ve benzer tüm adımları, klima bakım işlemleri sırasında gerçekleştiriyorlar.

Klima Servisinin Klima ile İklimlendirme Cihazları Bakımı

Klima servisinin klima ile iklimlendirme cihazları bakımı konusunda uzmanlaşmış bir ekip ile hizmet verdiğini bizzat deneyimledim. Klima bakım işlemlerini yaparken hava filtreleri ile hava akımlarını destekleyen filtreleri detaylı bir şekilde temizliyorlar. Klima tamir servisi ekibi aracılığı ile gerekli olan tüm temizleme maddeleri kullanılıyor ve gerekli tüm yöntemler uygulanıyor. Bu uygulamalar sayesinde de hem bakterilerin hem çeşitli mikroorganizmaların cihazdan arındırılması ve kaliteli bir havanın yakalanması sağlanıyor. Sonuç olarak eskisinden çok daha güçlü performansta çalışan bir klimaya kavuşuyorsunuz.

Klima Servisi Önerilerine Göre Filtre Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klima servisi önerilerine göre filtre temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler, oldukça önemli bir role sahip… Firma, sadece klima servisi hizmeti verip klimalarınızın bakım işlemleri gibi ihtiyaç duyduğu işlemleri gerçekleştirmekle kalmıyor; aynı zamanda hizmet aldığınız sırada sizi bilmeniz gerekenler noktasında bilgilendiriyor. Klima konusunda dikkat edilmesi gereken iki ayrı husus bulunuyormuş. Bunlardan bir tanesi, hava akımını desteklemekte olan filtrelerin kurutulma aşamasında güneşte kurutma yönteminin ya da asılıp kurutma yönteminin uygulanmasıdır. Firmanın yetkili servisinin aktardığı bilgilere göre hava filtreleri temizlik işlemlerinde şu adımlar takip ediliyor:

· Musluğun altında düzgünce yıkama işlemi gerçekleştiriliyor.

· Elektrik süpürgesi ile tozdan arındırılıyor ve temizleniyor.

· Sıcak su ile temizlendiği zaman su sıcaklığının tam olarak 50 derece üzerine çıkmaması gerekiyor.

· Hava filtrelerini yıkarken çitilememeniz gerekiyor.

· Güneş altında kurutma işlemi yapılmaması gerekiyor.

· Hava filtreleri ise asılıp kurutuluyor.

· Klimalar kesinlikle filtresiz bir şekilde çalıştırılmıyor.

Bir önceki yazımız olan Arçelik Klima Bakımı Yapılışı başlıklı makalemizde klima bakım, klima bakım servisi ve klima onarım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksim Masaj | Bakirkoy Spa | Bakirkoy Masaj |