Klima Temizleme

Klima Temizleme

Klima temizleme, klima bakım, onarımı, montaj ve diğer tüm işlemleri konusunda ihtiyaç duyduğunuzda destek alabileceğiniz çok kaliteli bir firma önereceğim: Anadolu Klima Servisi! Firmanın üstün destek gücü ve kaliteli hizmet anlayışı sayesinde ihtiyaç duyduğum her konuda profesyonel bir destek hizmeti alabiliyorum. Yine klima kullananların en çok ihtiyaç duyduğu konulardan bir tanesi de klimanın temizlenme aşaması üzerine… Evet, belki evde kendi imkânlarınızla da klimanızı temizlemeniz mümkündür. Ancak hiç şüphesi yok ki; Anadolu Klima Servisi merkezinin uzman ekibiyle vereceği hizmetten daha kaliteli ve verimli bir sonuç alabilmeniz mümkün olmayacaktır.

Bu noktada klima temizleme işleminin nasıl yapılacağı ile ilgili pek de bilgi sahibi değilseniz, hem firmadan bu temizleme desteğini alabilir hem de sonraki süreçlerde klimanızı nasıl temizleyebileceğiniz ile ilgili önemli ipuçları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Biliyorsunuz ki bahar aylarının gelmesi ile beraber sıcaklar artıyor ve klimalar da tekrar kurtarıcı bir alet haline geliyor. Bu noktada sımsıcak yaz havasında klimanın altına geçip serinlemek istiyorsanız klimanızın düzgün çalışabilmesi için iyi bir temizleme aşamasından geçmesi gerektiğini unutmamalısınız. Yazımızda güvenilir destek merkezinin verdiği öneriler ve hizmetler çerçevesinde klima temizleme işlemi hakkında kafanıza takılan tüm sorulardan, tıpkı benim gibi kurtulabilirsiniz.

Firmanın Klima Temizleme Konusunda Verdiği İpuçları

Firmanın klima temizleme konusunda verdiği ipuçları, sizin de çok işinize yarayacak… Firma, bir yandan klimaya dair klima borusu, kompresörü, kumandası gibi pek çok parça üzerinde onarım ve bakım desteği verirken; diğer yandan da müşterilerini bilgilendiriyor. Anadolu Klima Servisi yetkililerinden aldığım bilgilere göre klima temizleme konusunda önemli olan ipuçları şu şekilde sıralanabilir:

· Klimanın ön kapak kısmını nasıl kaldırabileceğinizi bilirseniz, serpantinleri daha da derinlemesine şekilde temizleyebilirsiniz.

· Spreyiniz güçlüyse, bu durumda spreyi alt kısımdan üçüncü pervaneye odakladığınız takdirde yalnızca basınç tek başına bu kanatların çürümesine neden olur.

· Kullanılmış olan bir fırça, klimanın her bölgesindeki, özellikle de hava akışı olan çıkışa yakın bölgelerdeki inatçı lekeleri çıkarmak ve ovmak noktasında size çok yardımcı olacaktır.

· Rotatif kanat kısmını döndürüp uzun başlıklı olan uç ya da diş fırçası ile temizleyebilirsiniz; bu sayede tüm kanatlara da ulaşabilirsiniz.

· Soğutma kanatlarını fırçalama yaparken nazik olmalısınız ve çok baskı uygulamamaya çalışmalısınız. Çok baskı yaparsanız o zaman bükülebilir ve göçebilir.

Firmanın Klima Temizleme Konusunda Yaptığı Uyarılar

Firmanın klima temizleme konusunda yaptığı uyarılar, evimizde kullandığımız klima üzerinde son derece faydalı oldu. Bu bilgileri müşterilerinden sakınmayan klima servis merkezi, destek hizmeti aldığım zaman bu bilgileri bizimle de paylaştı. Bu noktada şu uyarıları sıralayabilirim:

· İşlemlere başlamadan öncesinde klima kompresörü dahil olmak üzere tüm klima ünitesi yapısını kontrol etmekte olan ana güç panelini kapatınız.

· Ayrıca elektroniklerin yanında bulunan sağ tarafa herhangi bir tane çözelti sıkmaktan da sakınınız.

· Durulama işlemini kendiniz yapmanızı tavsiye ediyoruz; çünkü bu durulama işlemleri, tonlarca saklanmış kirleri çıkarmanıza yarayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Klimacı başlıklı makalemizde klima bakım servisi, klima onarım ve Klima Servisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksim Masaj | Bakirkoy Spa | Bakirkoy Masaj |