Klima Tamir Servisi

Klima Servisi

Klima Tamir Servisi, Anadolu Yakası Klima Servisi adı altında gittikçe yükselen bir marka olarak 2009 yılından beri bu sektörde yer alıyor. Klimamız bozulduğunda biz de önce sizin gibi detaylı bir araştırmaya giriştik. Ancak karşımıza pek de yeterli olmayan pek çok piyasa markası çıktı. En nihayetinde karşımıza çıkan Anadolu Yakası Klima Servisi üzerine yoğunlaştık ve bugün aldığımız destek sonucunda iyi ki bu firmayla karşılaşmışız, diyoruz. Firmanın klima yetkili servisi olarak hem klima onarımı ve tamiri hem klima montajlaması hem klima keşif işlemleri hem de klima bakım işlemlerini yaptığını öğrendik. Bu durumdan da anlayacağınız gibi çok kapsamlı bir servis hizmetine sahip olduğunu söyleyebiliyorum. Firma hem bu açıdan hem de çözüm garantili hizmet standardı açısından kesinlikle başvuracağınız ilk adres olmalı, diye sözlerime eklemek istiyorum.

Biliyorsunuz ki her elektronik alet gibi klima aletleri de bozulabiliyor ve bilmediğiniz bir nedenden dolayı çalışmaz hale gelebiliyor. Bu noktada bazen cihaz, aslında ömrünü tamamlamış oluyor; bazen ise çok daha farklı etmenler yüzünden bu duruma gelmiş olabiliyor. Ancak sorun ne olursa olsun klima cihazınızın tamirini, kesinlikle tamir ve diğer aşamalarda uzmanlaşmış ve profesyonel standartlara kavuşmuş bir klima tamir servisi (teknik servis ekibi) yapmalıdır. Çünkü yanlış yapılan müdahaleler bazen küçücük problemleri çok büyütebiliyor. Bu nedenle alanında yetkin ekip üyeleri tarafından müdahale edilmesi gerekir ki; bu noktada size tavsiye edebileceğim tek adres, Anadolu Klima Servisi merkezidir.

Firmanın Klima Arızasını Anlayabilmeniz İçin Verdiği Tavsiyeler

Firmanın klima arızasını anlayabilmeniz için verdiği tavsiyeler, klima cihazınız olduğu sürece size çok fayda getirecek bilgiler içeriyor. Klimaların ömürlerinin uzun olabilmesi ve aynı zamanda performansının aynı güçte devam edebilmesi ise firmanın dediğine göre periyodik olarak bakımdan geçmesi ile mümkün olabiliyor. Bu noktada filtre temizliğinin yapılması, içerisindeki gaz seviyesinin detaylıca kontrol edilmesi, aynı şekilde basıncının ölçülmesi gibi çok kritik ve önemli noktaları baz alıyorlar ve gerekli müdahaleleri anında yapıyorlar. Peki klimanızın bozulduğunu nasıl anlayabilirsiniz? İşte firma ekip çalışanlarının müşterileri için verdiği dipnotlar şu şekildeydi:

· Klimanız eskisi gibi performans göstererek çalışmıyorsa,

· Klimanız yeteri kadar soğutmuyor ve ısıtmıyorsa,

· Klimanız çok yavaş şekilde çalışıyorsa,

· Klimanız çok gürültülü şekilde çalışıyorsa,

· Klimanız kötü bir koku veriyorsa o zaman firmanın teknik destek ekibine ihtiyacınız var demektir.

Basit Arızalar İçin Klima Onarımı İpuçları

Basit arızalar için klima onarımı ipuçları, firmayı tercih edip servis hizmeti aldığımda uzman ekibinden öğrendiğim bilgilerdi. Elbette basit arızalar olduğunda yapabileceğiniz sınırlı da olsa bazı hareketler var. Ancak büyük arızalarda muhakkak firmanın servis hizmetinden faydalanmanız öneriliyor. Basit arızalar olduğunda firmanın tavsiyesine göre şunu diyebilirim ki; cihazınızın kullanım kitapçığını okuyabilir ve sunulan çözüm metodunu uygulamaya başlayabilirsiniz.

Kullanım kitapçığınızı okumanız ve doğru anlamanız, bu noktada çok önemli oluyor. Bu noktada hem klimanızı doğru şekilde kullanabilmek hem de bozulma belirtilerini yok edebilmek için klimanızın kullanım kılavuzunu hiç olmazsa bir defa okumanızı tavsiye ediyorlar. Anlayamadığınız bir yer olduğunda da firmanın teknik destek hattından yardım alabilme şansınız vardır.

Bir önceki yazımız olan Klima Kumandası başlıklı makalemizde klima kumandası hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksim Masaj | Bakirkoy Spa | Bakirkoy Masaj |