Klima Kompresörü

kartal-klima-servisi

Klima kompresörü tanımına bakacak olursak, bu aletin, motor krank mili üzerinden bir kayış aracılığı ile beraber almış olduğu devinimin sayesinde klimanın gazını sıkıştırıp suyun dönebilmesini sağladığını söyleyebiliriz. Bu noktada bu parça üzerinde oluşabilecek herhangi bir sorun ve arıza, klimanın sisteminin bu durumda devre dışı kalmasına neden olacaktır. Bu arızanın neden oluştuğunun bulunabilmesi ve nasıl tamir edilebileceği noktasındaki uygulanabilecek yöntemler ise ancak güçlü bir teknik destek merkezi tarafından bilinebilir.

Klima kompresörü ve diğer tüm klima parça ve ürünleri üzerine uzmanlaşmış bir ekip ararken tanıştığım Anadolu Klima Servisi, bu noktada imdadıma yetişti. Firmaya öncelikle bir hizmet talebi oluşturdum ve sonrasında çok hızlı bir şekilde destek hizmeti verildi. Alanında uzmanlaşmış olan ekip, klimaya dair tüm destek, klima bakım, onarım, montaj gibi alanlarda hizmet verirken klimanın önemli bir parçası olan kompresör üzerine de ihtiyaç duyduğum hizmeti sundu. Tabii bunun dışında klima borusu, kumandası vb. parçaları üzerine de destek veren bir ekiple karşı karşıya olduğunuzu söylemiş olalım…

Anadolu Klima Servisi Cevaplıyor: Klima Kompresörü Niye Devreye Girmez?

Anadolu Klima Servisi cevaplıyor: Klima kompresörü niye devreye girmez? Klimamın kompresöründe arıza meydana geldiği zaman aslında anladım ki; araç sahiplerinin anlayabilecekleri birtakım sorunlar ortaya çıkmış olabilirdi. Bu konuda servis destek merkezini arayıp ulaştığımda klima kompresörü üzerindeki arıza nedeniyle hangi belirtilerin ortaya çıkabileceği üzerine bilgi verdiler. Servis ekibinden aldığım bilgilere göre klima kompresörü üzerinde şu belirtiler ortaya çıkabilirmiş:

· Aracın kliması açıldığı zaman motor kısmından ses gelebilir.

· Klima çalışır vaziyetteyken soket sesi gelebilir.

· Sürtünme sesleri meydana gelmiş olabilir.

· Rulman aksamı üzerinde ıslık sesine benzer bazı sesler oluşabilir.

Anadolu Klima Servisi’ne Göre Klima Kompresörü Arızasına Sebep Olan Durumlar

Anadolu Klima Servisi’ne göre klima kompresörü arızasına sebep olan durumlar, birkaç ayrı maddede toplanıyor. Firmanın onarım desteğini aldığım zaman bu konuda detaylı bir bilgilendirme alma şansım oldu. Yetkili servis ekibinin verdiği bilgilere göre bir klima kompresörü üzerinde oluşabilecek arızalara neden olan durumlar şu şekilde sıralanabilir:

· Klimanın gazının bitmesi bir arızaya neden olabilir.

· Kompresör parçasının elektrik müşürü ile soketi üzerinde bir arıza olmuş olabilir.

· Klimanın gaz borularında bir kaçak durumu oluşmuş olabilir.

· Klimanın kompresörünün iç aksamı üzerinde bozulmalar olmuş olabilir.

· Klimanın devir kavrama otomatiği kilitlenmiyor da olabilir.

Anadolu Klima Servisi’ne göre klima kompresörü arızasına sebep olan durumlar, bu ��ekilde sıralanıyor. Klima kompresör parçasının arızasının ne olduğunun anlaşılabilmesi açısından ise önce kompresörün düzgün çalışıp çalışmadığına bakılması gerekiyor. Eğer çalışır halde ise bu kez gaz durumu da kontrol edilmelidir. Ancak çalışmaması halinde önce elektriğin gelip gelmediğine bakmak gerekiyor. Klima servis ekibi elektrik aksamı üzerinde bir problem yoksa klima devir kilidini kontrol ediyor. Çünkü bu durumda söylediklerine göre klima devir kilidi de arızalanmış olabiliyormuş. Bu parçanın düzgün

Bir önceki yazımız olan Klima Borusu başlıklı makalemizde ataşehir klima servisi, kartal klima servisi ve Klima Borusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksim Masaj | Bakirkoy Spa | Bakirkoy Masaj |