Klima Borusu

klima

Klima Borusu

Klima borusu, çok önemli değilmiş gibi zannedilse de aslında klimamız için oldukça önemli olan parçalardan bir tanesidir. Klimanın klima kompresörü, kumandası, filtreleri gibi pek çok diğer parçasında olduğu gibi klima borusu söz konusu olduğunda da elbette bir bakıma ihtiyacımız vardır. Bu anlamda gerek bakım, gerek temizleme, gerek montaj ya da keşif hizmetleri gibi tüm destek konularında yardım sağlayan kaliteli bir firma olarak size Anadolu Klima Servisi adresini tavsiye edebilirim.

Kış ve yaz ayları içerisinde pek çok evde, iş yerinde ve farklı ortamda kullanılmakta olan klimalar, bize büyük bir konforu ve rahatlığı getiriyor. Bu anlamda gerek klima borusu gerekse diğer klima parçalarının bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması ise bu cihazlarımızdan uzun zaman verim alabilmemizi sağlıyor. Tam bu noktada da devreye Anadolu Klima Servisi giriyor ki; almış olduğum hizmetten yola çıkarak sektördeki en kaliteli adreslerden bir tanesi olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Klima Borusunun İzolasyonu Önemli!

Klima borusunun izolasyonu önemli! Firmadan aldığım hizmet sırasında öğrendiğim bilgilerden bir tanesi de klimalarımızın borularının izolasyonunun oldukça önemli bir konu olduğuydu. Çünkü klima borularının görevi, ürünün işleyişi için oldukça önemli bir roldedir. Klima cihazlarınızda kullanılmış olan bakır borular, klimanın iç ünitesi ile dış ünitesi arasında bağlantıyı sağlar. Bakır boruların uzun süre aralıklarında klimalarda kullanılmasıyla beraber yüksek performans elde edilebilir.

Ancak klimanın borularının yalıtımının da tekniğine uygun biçimde yapılması gerektiğini öğrendim. Bunun sebebi ise aşırı derecede ısı kaybının engellenmesi ve bu bakır boruların oksitlenme durumunun önüne geçilmesidir. Bu bakır borular böyle oksitlendiğinde borular içinde oluşan tıkanma sebebiyle cihazınızda da bazı arızaların oluşması kaçınılmaz oluyor.

Klima Boruları İzolasyon Hataları

Klima boruları izolasyon hataları, destek markası olan firmadan öğrendiğim bir diğer konuydu. Firmanın çok titiz bir çalışma yürüttüğünü ve klima borularında olası hataları göz önünde bulundurduğunu söyleyebilirim. Destek merkezinden edindiğim tecrübeye göre klima cihazlarındaki bakır borulama izolasyonu noktasında yapılan hatalardan birinin, bakır boruların izolasyonlarının olduğu yere uygun yapılmaması olduğunu anladım. Bu noktada kış şartlarının daha ağır şekilde geçtiği bölgelerde yapılacak olan bu izolasyonun çok daha sistemli şekilde olması gerekiyor.

Çok fazla şekilde yalıtım yapılması durumunda da borularda bir terleme olabiliyormuş ve bu durum da oksidasyona sebep oluyormuş. Bu nedenle klima cihazlarımızı nerede kullandığımız da oldukça önemli bir konu… Bağlantı kısmını sağlamakta olan bakır boruların kalınlıklarına bağlı şekilde izolasyon kalınlıkları da değişiklik gösteriyor. Klima cihazlarında olan drejanı sağlayan bu plastik borular ve bakır boruların, tam olarak ayn�� izolasyon kanalı içerisinden geçirilmesi ise bu noktada yapılan bir diğer hata oluyormuş. Maliyeti düşürebilmek adına çok ince bir yalıtım yapılması da bu boruların olumsuz yönde etkilenmesinde önemli bir etmen olarak söyleniyor.

Bir önceki yazımız olan Klima Bakımı Yapılmazsa Ne Olur başlıklı makalemizde İstanbul Kombi Servis, Klima Servisi ve Kombi Servis hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksim Masaj | Bakirkoy Spa | Bakirkoy Masaj |