Anadolu Yakası Klima Fiyatları

Klima-türleri

Yaz sıcaklarının hissedilmiş olduğu şu günlerde klimaya duyulan ihtiyaçta bu doğrultuda artmaktadır. Özellikle de yazın sıcaklarda gece uyurken serinlik aranmaktadır. Bütün gece uyumanıza rağmen sabah uyandığınız da yorgun hissediyorsanız bunun nedeni sıcaklık ve nemden dolayıdır. Evinizde ki veya ofisinizde ki sıcaklığı gidermek için oluşturulan klimalar, bulunulan ortamın ısısını ayarlamasının yanın da nem alma özellikleri de bulunmaktadır. Günümüz klimalarına baktığımız da ise önceki yıllara oranlar bir hayli gelişim göstermektedir. Klima teknolojisinde ki gelişim modeller açısından yenilikler sağlarken enerji tüketimi bakımından da oldukça avantajlı duruma gelmektedir. Yeni çevreci gaz sistemi ile de çevreye verilmiş olan hasar en aza getirilmiş durumdadır.

Klima satın alma noktasın da ise teknik bir destekten ihtiyaç alınmalıdır. Satın alma işleminden önce araştırma yapılmalı ve ortam için en uygun modelin seçilmesi gerekmektedir. Bu durum klimanın çok daha verimli bir şekilde kullanılması için gereklidir. Buna bir örnek verilecek olur ise;  mesela 12.000 BTU soğutma kapasitesi gerektiren bir yer için 9.000 BTU’ luk bir model kullanılır ise bu durum ihtiyacı karşılamamış olacaktır. Ayrıca 24.000 BTU kapasiteli bir modelin de alınması halinde ihtiyaç fazlasına ve elektrik tüketiminin fazla olmasına neden olmuş olacaktır. Bu nedenle mutlaka klima almadan önce araştırma yapılmalıdır. Bunun içinde hangi tip bir klima alacağınıza karar vermeni z gerekir. Çünkü 5 tip klima çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler ise;

Anadolu Yakası klima fiyatları
Anadolu Yakası klima fiyatları
 • Duvar tipi slip klima

En çok rastlanılan klima türüdür. Biri içeri diğeri de dışarı olmak üzere 2 parçadan oluşmaktadır. Bu klimalar penceresiz odalar için uygundur. Sesiz çalışan cihazlar olduğundan çok fazla da yer kaplamazlar. Görüntü açısından da estetik bir şekilde durmaktadırlar.

 • Portatif klima

Anadolu Yakası klima fiyatları arasında olan ve küçük bir mekanı kolay bir şekilde soğutan klimalardır. Montaja gerek duyulmadığından istenilen her yere taşınabilir.

 • Salon tipi Klima

Bu klimalar genel olarak mağaza ya da ofislerde kullanılmaktadır. Bunun nedeni geniş alanları soğuta bilmesinden dolayıdır. İnce ve uzun bir görünümdedir. Bir hayli büyüktür ama montaja gerek duyulmadığı için kolay bir şekilde kullanılmaktadır.

 • Kaset tipi klima

Daha çok ofislerde kullanılan bir klima çeşididir. Eğer ofis dekorasyonuna uygun bir klima olsun diyenler var ise bu klima tam onlara göre.

 • Pencere Tipi Klima

Anadolu Yakası klima fiyatları arasında olan ve klima türü olarak gürültü bakımdan ve oldukça yer kaplamış olduğundan dolayı tercih edilmemektedir. Yalnızca pencerelere takılmaktadır ve tek parça halindedir. Fiyat bakımından oldukça da ekonomiktir.

Anadolu Yakasında Bulunan Klima Markaları İçin Fiyatlar

 • Vestel Flora Doğa 18 A++ 18000 BTU Inverter Duvar tipi klima fiyatı: 3.999,00 TL’dir.
 • Airfel LTXN35U A++ 12.000 BTU Inverter Klima Fiyatı: 3.199,00 TL’dir.
 • Vestel Doğa Flora 12 A++12000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima Fiyatı: 2.949,00 TL’dir.
 • Baymak FSA 48 48000 BTU Inverter Salon Tipi Klima Fiyatı: 9.249,00 TL’dir.
 • Arçelik Ekolojik 12325 A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima Fiyatı: 3.288,90 TL’dir.
 • Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 BTU Duvar Tipi Klima Fiyatı: 3.380,50 TL’ dir.

Bir önceki yazımız olan İstanbul Kombi Servis başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksim Masaj | Bakirkoy Spa | Bakirkoy Masaj |